Být krásná se slečnou Pavlinovou! | prodej-aut.com

Královna krásy Moravy Pavlina Kleinová odhaluje svá tajemství krásnému a zdravému tělu. Fitness, strava, tipy pro krásu – vše, co potřebujete, abyste se cítili krásně!

3 největší lži ve fitness

3 největší lži ve fitness


Taky to slyšíš kolem sebe? Chceš se dozvědět něco o hubnutí nebo cvičení, ale jedno prohlášení odporuje druhému, některé informace jsou složité a teoretické a jindy zase máš pocit, že to vymyslel někdo, komu to moc nemyslí? Vítej ve světě fitness!

Tohle je výběr lží, které zaslechneš nejčastěji:

1. Po sacharidech se tloustne a musíš se jim vyhýbat

Sacharidy (karbohydráty nebo uhlovodany, nebo někdy jenom cukry) jsou dobré a důležité. Špatné je, když jich je příliš mnoho cs.wikipedia.org. Diety bez „cukrů“ jsou populární, ale nejsou jediným způsobem, jak snížit tělesnou hmotnost. Sacharidy ti dodávají energii, chrání svaly před rozpadem a dodávají ti pocit nasycenosti.

Nejlepší volbou při redukční dietě je ponechat karbohydráty v jídelníčku se zaměřením na ty, které obsahují vyšší procento vlákniny, hodně živin a nízký podíl upravovaných jednoduchých cukrů.

2. Na pálení tuků je nejlepší si dát kardio na lačno

Kardio trénuje náš kardiovaskulární systém (srdce a cévy) a pro jeho provádění potřebujeme dostatečné množství kyslíku (proto se kardiu také říká aerobní činnost). Kardio nebo aerobní činnost je taková aktivita, která nám zvýší tepovou frekvenci (min. 60-70% tepového maxima) a přinutí nás dýchat zhluboka na delší dobu, minimálně 15-20 minut.

Kardio na lačno je stará kulturistická metoda, kdy se věřilo na to, že po nočním spánku budou zásoby glykogenu (uložených sacharidů) nízké a organismus si proto rychleji sáhne do tukových zásob pro energii potřebnou na trénink. Dle vědecké studie, ale není aerobní činnost s prázdným žaludkem extra účinná, naopak může dojít intenzivnějšímu narušení svalové hmoty. Výsledkem je méně aktivní svalové hmoty a snížené pálení tuku.

3. Konzumace bílkovin je nutná hned po cvičení

Teorie krátkého anabolického okna, kdy je tělo připraveno na růst a zpevňování svalů dávno neplatí. Je prokázáno, že doplnění proteinů může proběhnou kdykoliv během dne cs.wikipedia.org. Dokonce ani nemusí jít o speciální sportovní doplňky (syrovátkový protein a podobně). Postačí správně zvolený jídelníček s kvalitními zdroji bílkovin (červené maso s nízkým podílem tuku, ryby, drůbež, nízkotučné mléčné výrobky). Postačí správně zvolený jídelníček s kvalitními zdroji bílkovin (červené maso s nízkým podílem tuku, ryby, drůbež, nízkotučné mléčné výrobky)

Rate this post