Být krásná se slečnou Pavlinovou! | prodej-aut.com

Královna krásy Moravy Pavlina Kleinová odhaluje svá tajemství krásnému a zdravému tělu. Fitness, strava, tipy pro krásu – vše, co potřebujete, abyste se cítili krásně!

4 NEJLEPŠÍ jídla, která jíst před spaním (každý je má v ledničce + překvapení)

4 NEJLEPŠÍ jídla, která jíst před spaním (každý je má v ledničce + překvapení)


Je tady někdo,kdo ještě neslyšel jedno z nejběžnějších dietologických pravidel „Nejíst po 17.00„? Asi ne, ale raději na něj zapomeň. Jsou totiž jídla, po kterých ti nenaroste břicho nebo zadek proto, že si je dáš večer před spaním. Naopak tato jídla ti pomohou v redukční dietě se snižováním podílu tělesného tuku.

Jednoduché pravidlo: Vyhni se sacharidům a zaměř se na chutné bílkoviny, bude se ti skvěle usínat. Sacharidy zvyšují hladinu hormonu inzulínu, který znemožňuje pálení tuku. Naopak protein poskytuje tělu během noci plynulý přísun aminokyselin pro lepší regeneraci po cvičení a dostatečnou výživu svalů, které díky zvýšenému metabolismu pálí tuky.

Moje tipy na funkční chutná jídla před spaním

1 nikotinový sprej. Bílé maso (ne červené) – bílkoviny z kuřete nebo krůty se pomalu tráví a reakce inzulínu na jejich konzumaci je malá. Naopak podporují uvolňování jiného hormonu, glukagonu, který štěpí uložené sacharidy a tuky na energii. Červené maso má větší vliv na uvolňování inzulínu a proto je lepší ho před spaním vynechat.

2. Sýr cottage – tento čerstvý sýr se tráví velice pomalu a jako protein stimuluje uvolňování glukagonu. Zaměř se na sýr cottage bez příchutí, které mohou obsahovat cukry.

3. Zelená zelenina – nejedná se sice o protein, ale je prakticky bez kalorií mezi. Obsahuje vysoký podíl vlákniny a tudíž je velmi sytá. Honí tě mlsná před spaním, pochutnej si na okurce, salátu nebo brokolici.

4. Syrovátkový protein v prášku – před spaním si pravidelně dávám protein v prášku, abych se vyhnul večerním „přejídání“ a zároveň tělu dodal kalorie, které se budou trávit pomalu ve prospěch svalové hmoty a budou pálit tuky. Z těchto důvodů dávám přednost syrovátkovému proteinu s minimálním podílem cukru.

Rate this post