Být krásná se slečnou Pavlinovou! | prodej-aut.com

Královna krásy Moravy Pavlina Kleinová odhaluje svá tajemství krásnému a zdravému tělu. Fitness, strava, tipy pro krásu – vše, co potřebujete, abyste se cítili krásně!

4 pravidla pro správnou výživu svalů (po tvém tréninku)

4 pravidla pro správnou výživu svalů (po tvém tréninku)


Bojíš se obřích svalů, ale chceš mít pevnou a souměrnou postavu? Chceš být fit, aby jsi mohl zvládat každodenní stres, psychické vypětí a manuální práci? Je potřeba dodržet správný trénink a dobře se po tréninku najíst.

Náročně vypadající činnosti mají většinou pár jednoduchých pravidel, podobně tomu bude i u pravidel pro správnou výživu svalů po tréninku:

1. Doplň svaly sacharidy

Máš strach za sacharidů a nevíš, jak je dávkovat? Pojďme si vyjasnit jednu věc, po tréninku je ten nejlepší čas cs.wikipedia.org. Banán, tmavá rýže, celozrnný chléb, pečené brambory ti pomohou doplnit glykogen využitý při tréninku.

Jak to funguje? Sacharidy aktivují hormon inzulín, který po tréninku řídí transport energie zpět do svalů. Jestli chceš mít pevné svaly, nevynechej sacharidy.

2. Oprav svaly proteinem

Slabé a poničené svaly po tréninku je potřeba opravit. Právě protein je makroživina, které trénink narušeným svalům vrací jejich pevnost a sílu mezi. Vejce, kuřecí maso, tuňák, kvalitní cottage cheese jsou bílkoviny, které spolehlivě splní funkci opraváře svalů.

Jak to funguje? Pro syntézu bílkovin je potřeba dodat tělu esenciální aminokyseliny, které si tělo neumí samo vyrobit. Je potřeba je konzumovat pravidelně po každém tréninku.

3. Najez se včas

Nečekej s konzumací potréninkového jídla déle než půlhodinu, maximálně hodinu tomto. V tomto časovém okně je ideální čas pro doručení správných živin do krve a pak do poničených svalů pro jejich rychlou regeneraci.

Jak to funguje? Správné načasování je základ. Tělo by se určitě zregenerovalo úspěšně i bez dodržení výše uvedených pravidel, ale pokud chceš dosáhnout optimálního výsledku v relativně krátké době a nechceš se nechat odradit bolestí svalů, najez se ihned po tréninku.

Rate this post