Být krásná se slečnou Pavlinovou! | prodej-aut.com

Královna krásy Moravy Pavlina Kleinová odhaluje svá tajemství krásnému a zdravému tělu. Fitness, strava, tipy pro krásu – vše, co potřebujete, abyste se cítili krásně!

6 zdravotních benefitů konzumace ovesných vloček

6 zdravotních benefitů konzumace ovesných vloček


Ovesné vločky patří k nejzdravějším cereáliím na planetě. Neobsahují gluten (lepek) a jsou dokonalým zdrojem důležitých vitamínů, minerálů, vlákniny and antioxidantů.

Ovesné vločky – dokonalý zdroj důležitých látek pro zdraví

Studie jednoznačně prokazují, že ovesné vločky mají mnoho výhod pro zdraví. Jejich konzumace pomáhá při snižování tělesné váhy a hladiny krevního cukru a působí preventivně proti srdečním chorobám.

Ovesné vločky a jejich výhody pro zdraví, hubnutí a výživu

Ovesné vločky jsou potravinou z celozrnných obilovin https://cs.wikipedia.org/wiki/Hubnut%C3%AD. Vyrábějí se z ovsa rozdrcením jeho zrn a neobsahují lepek. Jejich konzumace přináší 6 prokazatelných benefitů pro zdraví, hubnutí a správnou výživu 21. století.

1. OVESNÉ VLOČKY JSOU VÝŽIVNÉ

Složení živin v ovesných vločkách je vyvážené s dobrým poměrem sacharidů, bílkovin a tuků (obsahují více proteinu a tuku než jiné obiloviny) a vlákniny se silným beta glukanem. Vedle makroživin jsou doslova nabité minerály a vitamíny.

2. OVESNÉ VLOČKY JSOU BOHATÉ NA ANTIOXIDANTY

Oves je bohatý na antioxidanty a polyfenoly a avenantramidy, které pomáhají snižovat hodnoty krevního tlaku a mají protizánětlivé účinky.

3. OVESNÉ VLOČKY OBSAHUJÍ BETA GLUKAN

Oves obsahuje velké množství rozpustné vlákniny tvořené komplexním polysacharidem beta glukanem cs.wikipedia.org. Beta glukan se částečně rozpouští ve vodě a vytváří ve střevě gelovitou hmotu.

4. OVESNÉ VLOČKY SNIŽUJÍ CHOLESTEROL

Srdeční choroby jsou celosvětově hlavní příčinou úmrtí. Jedním z nejvíce rizikových faktorů je vysoká hladina cholesterolu v krvi. Mnoho studií ukazuje vláknina v ovesných vločkách snižuje hladinu cholesterolu a snižuje riziko infarktu a mrtvice.

5. OVESNÉ VLOČKY ZLEPŠUJÍ KONTROLU HLADINY CUKRU V KRVI

Cukrovak 2. typu je dnes poměrně běžnou chorobou, kterou charakterizuje výrazně zvýšená hladina cukru v krvi cs.wikipedia.org. Ovesné vločky mohou pomoci snížit hladinu krevního cukru obzvláště pak o u lidí s nadváhou nebo právě s cukrovkou 2. typu. Mohou též zlepšovat citlivost organismu na inzulín, což je připisováno beta glukanům, které zpomalují vyprazdňování žaludku a absorpci glukózy do krve.

6. OVESNÉ VLOČKY JSOU LEHCE STRAVITELNÉ A SYTÉ

Snídaně z ovesných vloček je výborná na chuť a má prokazatelné pozitivní dopady na zdraví dle výše uvedených bodů. Zároveň je díky svému složení velmi sytá. Konzumace sytých jídel nám pomáhá konzumovat méně kalorií a snižovat tělesné hmotnost.

Rate this post