Být krásná se slečnou Pavlinovou! | prodej-aut.com

Královna krásy Moravy Pavlina Kleinová odhaluje svá tajemství krásnému a zdravému tělu. Fitness, strava, tipy pro krásu – vše, co potřebujete, abyste se cítili krásně!

Červené víno a střeva – studie

Červené víno a střeva – studie


Možná jste zaslechli, že červené víno může fungovat jako zdravotní nápoj, ale pravděpodobně to bylo jenom o pozitivním účinku antioxidantů a resveratrolu v něm obsažených.

Významné důvody pro pití červeného vína v rozumné míře (denní maximum 200 ml pro muže a 100 ml pro ženy) zveřejnil American Journal of Clinical Nutrition. Lidé, kteří pravidelně pijí suché červené víno, mají vyšší obsah pozitivně působících bakterií ve střevech. Červené víno jednak snižuje počet škodlivých bakterií, ale navíc má i prebiotický efekt. Díky tomu působí ve střevě tak, že podporuje růst a aktivitu střevní mikroflóry a tím zlepšuje celkové zdraví konzumenta, konkrétně trávení, imunitu, metabolismus, zdraví pokožky a další aspekty.

Další zdravotní účinky vína

Dále se ve studii uvádí, že pijáci červeného vína mají nižší systolický a diastolický krevní tlak, nižší hladinu triglyceridů a LDL cholesterol a C-reaktivní protein (používá se pro měření zánětlivosti organismu) cs.wikipedia.org.

Při porovnávání účinků vína a ginu nebyly u druhého jmenovaného zjištěny žádné výše zmíněné výhody. Pravděpodobně tedy lze pozitivní účinky vína spojovat s polyfenoly a resveratrolem v červeném víně a ne nutně s alkoholem. Nicméně zřejmě kombinace složek vína a alkoholu je účinnější, protože ve testované skupině, která popíjela červené vino bez alkoholu nebyly zaznamenány tak výrazné dopady na krevní tlak. Bílé víno má obdobné účinky jako víno červené, ale ne v takové míře, vzhledem k nižšímu objemu antioxidantů.

Rate this post