Být krásná se slečnou Pavlinovou! | prodej-aut.com

Královna krásy Moravy Pavlina Kleinová odhaluje svá tajemství krásnému a zdravému tělu. Fitness, strava, tipy pro krásu – vše, co potřebujete, abyste se cítili krásně!

Jak si doma připravit vlastní čaj na hubnutí

Jak si doma připravit vlastní čaj na hubnutí


Tuzemský trh je plný čajových směsí, které svým konzumentům slibují zaručené řešení pro zatočení s nevítanými kily. Každý výrobce slibuje okamžité výsledky, ale v reálu bývá účinnost těchto produktů velice kolísavá. Pokud nechcete riskovat své peníze a máte chuť na skutečně přírodní produkt,  není nic jednoduššího, než si připravit čaj na hubnutí hezky v teple domova. Většinu obsažených bylinek není v tuzemských poměrech problém sehnat, a tak nám nic nebrání se pustit do přípravy směsi.

Pokud si chceme připravit čajovou směs, neměli bychom zanedbat vhodný způsob sušení bylinek. Nejvhodnější pro to je dobře větrané a suché stanoviště. Ideální je například půda, která ve většině případů nabízí neustálou cirkulaci vzduchu. V místnosti, kde se bude sušit, by nemělo být příliš prachu a ani jiného znečištění. Kuchyň, koupelna a jiné místnosti s případnou vlhkostí a výpary pro sušení rostlin určitě vhodné nejsou.

Sušeníe bylinek

Bylinky můžete sušit i venku cs.wikipedia.org. To se ovšem doporučuje pouze za teplého a suchého počasí, a to nejlépe ve stínu. Sušení na přímém slunci vzhledem ke své agresivitě není vhodné pro většinu bylin – snadno se spálí, zčernají a ztratí své léčivé látky. Nejtradičnější způsob sušení je závěs menších svazků rostlinek. Díky tomu budou mít byliny přístup vzduchu ze všech stran a nebudeme je muset obracet. Listy, květy a kořeny se nejlépe suší na různých roštech, sítech, v nízkých papírových krabicích nebo na jiné ploše vystlané čistým savým papírem. Pokud sušíme byliny v horizontální poloze, rozprostřeme je vždy v tenké vrstvě. Zároveň je důležité je pravidelně obracet a provzdušňovat.

Sice již víme, jak bylinky usušit, ale stále není jasné, které do čaje na hubnutí zvolit. Častým základem všech redukčních směsí bývá máta. Ta pohání metabolismus a napomáhá spalování tuků cs.wikipedia.org. Její výrazná mentolová chuť navíc pomáhá zahnat hlad. Tuto aromatickou rostlinu můžete doplnit sušenými listy z kopřivy, která obsahuje hořčík, aminokyseliny, karotenoidy, flavonoidy, třísloviny,  aminy (včetně serotoninu),  vitamíny B2, K, značné množství vitamínu C a glukokininy, které redukují hladinu cukru v krvi. Kopřiva podporuje trávení, činnost střev a pomáhá odvodnit organismus.

Bylinky na detoxikace organismu

Při hubnutí je i důležitá celková detoxikace organismu. O tu se ve směsi skvěle postará Ostropestřec, který pozitivně působí na funkci jater a pomáhá urychlit metabolické procesy v těle. Zklidňující efekt pak dodá Kontryhel, jež je skvělý pro bolesti břicha a pomáhá odvodnit organismus. Podobně působí i Mateřídouška, jež je skvělým nástrojem na bolesti břicha, křeče a nevolnosti. Posledním kandidátem na hubnoucí potenciál vaší nové čajové směsi je kořen pampelišky. Ten snižuje hladinu cukru v krvi a stimuluje činnost jater, ledvin a slinivky břišní chocolate slim. Skvěle detoxikuje organismus i pomáhá shodit přebytečná kila.

Pokud nechcete mít doma pouze obyčejný čaj na hubnutí, ale skutečnou bombu pro váš organismus, kterou oceníte obvzlášť v zimních měsících, kdy každý z nás má spíše tendence přibírat, nic nezkazíte přidáním sušených bobulí Guarany. Ty vám nejenom dodají energii, ale roztočí váš metabolismus na plné obrátky, díky čemuž se nebudete stačit divit, jak se vám snižuje vaše váha. Podobně vás nakopne i sušený kořen ženšenu, který jako nejsilnější přírodní adaptogen obrní váš organisus proti všem možným negativním vlivům. Tento kořen působí trochu jako kofein, pouze bez vedlejších účinků.

Jak sami vidíte, příprava čaje na hubnutí není nic složitého. V tomto případě budete navíc mít jistotu, že vámi přidané ingredience jsou skutečně účinné a neslouží pouze k vysátí vaší peněženky. Pokud si navíc do směsi přidáte ingredience jako guarana nebo ženšen, máte zaděláno na úžasný a 100% přírodní „energy drink“.

Rate this post