Být krásná se slečnou Pavlinovou! | prodej-aut.com

Královna krásy Moravy Pavlina Kleinová odhaluje svá tajemství krásnému a zdravému tělu. Fitness, strava, tipy pro krásu – vše, co potřebujete, abyste se cítili krásně!

Krásná síla – 5 důvodů pro cvičení kalisteniky

Krásná síla – 5 důvodů pro cvičení kalisteniky


Krásná síla = kalistenika. Toto slovo je kombinací dvou starořeckých slov: kállos znamenající krása a sthénos znamenající síla. Skvělý název pro kombinaci posilovacího tréninku a gymnastiky. Efektivní cvičení, které má širokou řadu výhod pro cvičence v každém věku a s různými cíli. To není jenom můj názor, ale oficiální výsledek ACSM výročního průzkumu v USA, ve kterém hlasovalo více jak 28 000 fitness profesionálů. Kalistenika v tomto průzkumu získala nejvíce hlasů a obsadila 1 cs.wikipedia.org.místo mezi trendy ve fitness pro rok 2015.

Vzhledem k tomu, že se posilovacímu cvičení věnuji už více jak 10 let a sleduji trendy a vývoj mého přístupu k fitness, není tento výsledek pro mě překvapením.

Mám pro to tyto důvody:

1. důvod: Cvičte kdekoliv – žádná posilovna, žádné vybavení

I když návštěva posilovny nebo fitness centra může mít svoje výhody, kalisteniku můžete začít provozovat teď hned na místě, kde se právě nacházíte https://cs.wikipedia.org/wiki/Obezita. Ušetříte čas a peníze a nepotřebujete k tomu žádné činky nebo nástroje.

2. důvod: Bezpečně a bez rizika

Riziko zranění hrozí v každém sportu při neopatrnosti. Každopádně cvičení s vlastní váhou je výrazně bezpečnější než cvičení s činkami. Pravděpodobnost, že na mě spadne činka je u kalisteniky nulová.

3. důvod: Každý může cvičit s vlastní váhou

Vidím to posilovnách, a možná to znáte i z vlatní zkušenosti, začátečníci mívají trému začínat cvičit. Vadí jim pohledy ostatních, zkušenějších, cvičenců a někteří z nich se bezhlavě vrhají do posilování, kde upřednostňují co nejvyšší váhu před správným provedením. Kalisteniku můžete cvičit v pohodlí domova bez strachu, že vás někdo bude kontrolovat, kolik jste zvedli na benchi.

4. důvod: Silnější po zvládnutí těžších cviků

Při posilování s externí váhou získáváš sílu zvyšováním hmotnosti závaží https://cs.wikipedia.org/wiki/Hubnut%C3%AD. V kalistenice získáváš sílu zvládnutím vyššího počtu opakováním a úspěšným provedením složitějších cviků a pozic. U některých cviků může dokonce být potenciál hmotnosti, s kterou cvičím, tak velký, že zvládnu v začátku velmi malý počet opakování nebo dokonce žádný. Například klik ve stoji na rukou nebo přítahy na hrazdě.

Rate this post